Klub Aktywnej Młodzieży Herkules

Herkules - Poznaj swoją siłę!

to program rozwojowy dla młodzieży (15-19 lat) z krakowskich szkół.

W ciągu 3 miesięcy będziesz miał/a okazję poznawać nowych ludzi, nowe umiejętności i nowe miejsca w ramach cyklu spotkań prowadzonych przez trenerów-psychologów pracujących na co dzień z młodzieżą. Program składa się z następujących części:

 • Dwa trzydniowe wyjazdy warsztatowe w góry W ich trakcie będziesz uczestniczyć w zajęciach, poznawać innych uczestników programu (Twoich rówieśników), rozwijać się twórczo.
 • Dwa dni spotkań w Krakowie To czas przygotowań do realizacji własnego, twórczego projektu, wymyślanie, co chce się robić i z kim. Sam/a zdecydujesz jakim projektem będziesz się zajmował/a !!! Możesz nakręcić film, nagrać swoją piosenkę, wystawić swój obraz, zrobić swoją gazetę. Do tej pory uczestnicy Herkulesa zrealizowali już 50 projektów: od fotograficznych po kulinarne- na pewno Ty też znajdziesz coś dla siebie. Dobierzesz też sobie zespół lub przyłączysz się do jednego z powstałych.
 • 20 godzin konsultacji Twojego projektu w wybranym przez Ciebie czasie Intensywny czas robienia zdjęć, biegania z kamerą czy pisania (macie na to trzy tygodnie). Będziecie działać w zespołach ludzi o podobnych zainteresowaniach. W trakcie przygotowywania projektów możesz również liczyć na pomoc trenerów. Będziesz miał/a też do wyboru jeden z warsztatów prowadzonych przez specjalistów zajmujących się różnoraką twórczością.
 • Wielki Finał i podsumowanie Będzie to okazja do pochwalenia się swoimi osiągnięciami (oczywiście, możesz zaprosić przyjaciół i rodzinę). Finał odbędzie się na jednej z krakowskich scen. Następny dzień to czas podsumowań i zasłużonego relaksu.
 • Zajęcia z preorientacji zawodowej (warsztat i konsultacje indywidualne) Poznasz swoje mocne strony, będziesz mieć okazję dowiedzieć się, w jakich szkołach czy zawodach mogłabyś/mógłbyś się czuć dobrze. 
Dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego udział w programie jest całkowicie bezpłatny!

Organizatorzy zapewniają Ci przejazdy, noclegi, wyżywienie i dostęp do sprzętu potrzebnego do realizowania Twoich pomysłów (aparaty, kamery, komputery itp.)

I edycja (styczeń - marzec 2009)

15-17 stycznia: pierwszy wyjazd w góry
12-14 lutego: drugi wyjazd
16-27 lutego: warsztaty zainteresowań (jedno popołudnie do wyboru)
28 lutego - 1 marca: warsztaty stacjonarne w Krakowie
2-20 marca: realizacja projektów twórczych (popołudnia)
21 marca: Wielki Finał 22 marca: warsztaty stacjonarne w Krakowie
28 marca: warsztat z preorientacji zawodowej (Kraków)
29 marca: zakończenie programu (Kraków)

II edycja (kwiecień - czerwiec 2009)

25-27 kwietnia: pierwszy wyjazd w góry
14-16 maja: drugi wyjazd
17-29 maja: warsztaty zainteresowań (jedno popołudnie do wyboru)
30-31 maja: warsztaty stacjonarne w Krakowie
1-19 czerwca: realizacja projektów twórczych (popołudnia)
20 czerwca: Wielki Finał
21 czerwca: warsztaty stacjonarne w Krakowie
29 czerwca: warsztat z preorientacji zawodowej (Kraków)
30 czerwca: zakończenie programu (Kraków)

W trakcie trwania edycji odbywać się będą również konsultacje indywidualne dotyczące preorientacji zawodowej (3 godziny).

III edycja (sierpień 2009)

10-22 sierpnia: edycja wakacyjna, czyli obóz młodzieżowy obejmujący elementy pierwszych dwóch edycji.
29 sierpnia: warsztat z preorientacji zawodowej (Kraków)
30 sierpnia: zakończenie programu (Kraków)

Czym jest Klub Aktywnej Młodzieży Herkules?

Jeżeli masz:
 • 15 - 19 lat
 • jesteś uczniem krakowskiej szkoły
 • chciałbyś zrobić coś dla siebie ś chciałbyś poznać nowych ludzi
 • masz pomysły ale nie masz gdzie ich realizować
 • chcesz fajnie spędzić czas
 • nie wiesz co zrobić z wolnym czasem
 • nie dogadujesz się z ludśmi którzy Cię otaczają
 • masz problemy w nauce i szukasz pomocy

Jeżeli na któreś z pytań odpowiesz TAK, to Klub Aktywnej Młodzieży Herkules jest miejscem stworzonym dla Ciebie. W Klubie będziesz miał możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez najlepszych trenerów, ale także spędzić czas z ludśmi podobnymi do Ciebie. Każdy z uczestnik Klubu bierze udział różnych zajęciach:
 • Grupa rozwojowa - stworzona, byś mógł rozwijać swoje umiejętności społeczne, poznać nowych ludzi, lepiej poznać siebie i swoje możliwości. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu i trwają trzy godziny zegarowe. Prowadzone są przez dwóch trenerów. W drugiej edycji (czyli od marca 2009), zajęcia grup rozwojowych odbywają się we wtorki i środy. 
 • Warsztaty zainteresowań - będziesz miał dostęp do szerokiego wachlarzu zajęć warsztatowych, podczas których będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania, a także spróbować czegoś nowego. Dostępne będą między innymi: realizacja filmów fabularnych, reportaży, fotografia, zajęcia teatralne, zajęcia muzyczne oraz wiele, wiele innych. Warsztaty odbywać się będą w czterotygodniowych cyklach tematycznych, będziesz mógł brać udział w dwóch dwóch tygodniowo. W drugiej edycji Klubu warsztaty odbywać będą się w czwartki i piątki. Dowiedz się więcej o tematach warsztatów... 
 • Spotkania indywidualne z trenerem - będziesz miał swojego opiekuna - trenera, do którego będziesz mógł się zwrócić z tym co dla Ciebie ważne, albo zaplanować swoją przyszłość i szkołę. Każdy uczestnik ma do dyspozycji co najmniej dwa indywidualne spotkania z trenerem - opiekunem. 
 • Poniedziałek jest dniem przeznaczonym na naukę - można korzystać z pomocy wolontariuszy, uczestniczyć w warsztatach naukowych dotyczących ciekawostek ze świata nauki, albo po prostu sięgnąć do naszej biblioteczki i pouczyć się we własnym zakresie 
 • Korepetycje - każdy uczestnik ma możliwość skorzystania z indywidualnych korepetycji. 
 • Dodatkowo, raz w miesiącu organizowane będą wyjścia do teatru, kina (bezpłatne!) bądś spotkania z ciekawym człowiekiem. 
 • Od członków Klubu wymagane jes jest regularne uczestnictwo w Grupie rozwojowej oraz w Warsztatach zainteresowań ( minimum jeden temat, spotkanie raz w tygodniu 3h, czwartek lub piątek). Można zapisać się na więcej niż jedne warsztaty zainteresowań. Okresem, na jaki umawiamy się uczestnikami to 2 miesiące. Można oczywiście po tym czasie decydować się na dłużej. Klub jest programem finansowanym z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W związku z tym wszystko, co mamy Ci do zaoferowania, jest dla Ciebie całkowicie bezpłatne! 

Zgłoszenia:

Jak samemu się zgłosić?
 • Aby zgłosić swoją chęć uczestniczenia w Klubie należy wypełnić Ankietę Informacyjną i Kwestionariusz Zgłoszeniowy. Następnie należy ją wysłać na adres kam@stowarzyszenie-integracja.org , przynieść osobiście albo wysłać na adres: Klub Aktywnej Młodzieży Herkules ul. Łobzowska 43/1, 31-139 Kraków. 
 • My skontaktujemy się z Tobą i z Twoimi rodzicami/opiekunami i zaprosimy Was na spotkanie do Klubu. Spotkanie jest po to, żebyś mógł dowiedzieć się więcej o Klubie, nam da okazję troszkę Cię poznać. Po spotkaniu zdecydujesz, czy chcesz zapisać się do Klubu. 
 • Po spotkaniu otrzymasz ostateczne potwierdzenie swojego uczestnictwa w Klubie. 
Jak zgłosić ucznia/wychowanka?
 •  Należy przekazać uczniowi/wychowankowi informacje o projekcie i sposobie zgłoszenia się (patrz wyżej).
 • Następnie wypełnić Ankietę kwalifikacyjną (pobierz) i wysłać na adres: kam@herkules.stowarzyszenie-integracja.org, fax-em pod nr (012) 426-01-14, przynieść osobiście albo wysłać do Klubu: Klub Aktywnej Młodzieży Herkules ul. Łobzowska 43/1, 31-139 Kraków 
 • My skontaktujemy się z uczniem/wychowankiem i jego rodzicami/opiekunami i umówimy z nimi na spotkanie.